Ne Dediler?
haluk-sicimoglu

“Ajans olarak aramıza yeni katılmış arkadaşları hızlı bir şekilde ekibe entegre etmek ve uzun yıllardır birlikte çalıştığımız arkadaşların aidiyetlerini tazelemek için sıra dışı, eğlenceli ve enerjik bir aktiviteye ihtiyaç duyuyorduk.

Jozi enerjisi, karizması ve koçluk yeteneğiyle ajansı bir anda karnaval havasına soktu. Hepimiz bir geceliğine Rio’ya gittik adeta. Çoğumuz hayatta ilk defa gördüğü enstrümanları ustaca ahenk içinde çalıyorduk. Çıkarttığımız seslere biz de inanamadık. Kendimizi Olo Dum gibi hissettik. Bizden büyük sambacı yoktu bu dünyada. Ajans tek yürek olmuş, birlikte uyum içerisinde muazzam işler yapacağına bir kere daha inanmıştı. Obrigado Jozi.”

Haluk Sicimoğlu – Chief Strategy Officer, BBDO Turkey

Beraber çok başarılı toplantılar yaptık, sonuncusunu örnek olarak vereyim: Unilever’de son senelerde bölgesel bir grubum vardı – takımım 6 değişik lokasyonda yerleşikti, Casablanca’dan Riyad’a, Moskova’dan Kahire’ye kadar bir coğrafya ve 10 civarı milliyetten mensubu olan bir grup. Birçoğu birbiriyle konuşmamış bile, bırakın görüşmeyi. Grubu 3 günlük bir toplantı için Heybeli’de topladık, malum sunumlar, yeme içmeler, ama bi de hakikaten sürpriz bir kaynaştırıcı unsur gerekiyordu. Jozi ve arkadaşları gerçekten ihtiyacımız olan sıcak, samimi, milliyet ve dil ötesi ortamı yarattılar. Tabi Jozi’nin de dünyayı çok gezmiş, tanımış ve bilumum lisan ve kültürlere vakıf olması büyük katalist.

10 sene geçti üzerinden, hala en mutlu hatırlanan şirket toplantısı olarak kulağıma geliyor. Ve de minimum alet, edevat ile, kimseyi korkutmayacak basitlikte bu kadar hoş bir takım ruhunu bir akşamda yaratmak bence kaçırılmaması gereken bir fırsat. Ben bundan önce benzer işler için Johannesburg’dan birini ( yine vurmalı ustası ) getiriyordum, şimdi İstanbul’da daha iyisi var!

Hakan Behlil – Dünya Gıda Başkan Yardımcısı, Unilever

Hakan-B
sabanci-edu

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi “SU EDU “ olarak önemli bir misyonu ve iddiayı üslenmiş durumdayız.

Misyonumuz: Akademik dünyayı iş dünyasına, iş dünyasını akademiye taşımak…

İddiamız: Birlikte yaratmak ve geliştirmek

Birliktelik ve yaratıcılık bizim vazgeçilmez. Birlikteliğin, takım olabilmenin iş yaşamında ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Hayatın temeli ritm. Kainat müthiş bir ritm içinde sürüyor. Birlikteliğin ve takım olmanın ritminin nekadar önemli olduğunu gözden kaçırıyoruz. Devamını okuyun

Oya Torum – Consultant, Sabancı Üniversitesi

Ekip olmak, ekip ruhu, ekip içi İletişim konularını çalıştığımız programımızın en süpriz ve en unutulmaz parçası Sevgili Jozi ile yaşadığımız deneyimdi.

Gerçekten iyi bir takımın; bir arada çalışırken; en çok yakalamaya çalıştığımız bireylerin kendi seslerini duyurabildikleri ancak ekibin ruhu ile hareket ettikleri ortamları yaratabilmek. Kişilerin ekip başarısını önemseyerek çalışması, bireylerin birbirlerini dinlemesi, yeri geldiginde birbirini sorgulayabilmesi ama aynı zamanda bir destek ve güven ortamında olduğunu hissetmesi.

Tüm bu öğeleri deneysel olarak proses etme şansını Jozi’nin workshop’ı bize metaforik olarak müzikle, son derece keyifle ve eğlence ile yaşattı.

Ekip içinde farklı seslerle başlayıp, bir arada yakalanan ritim duygusu, takım olarak birbirimizi desteklerken, bir arada emek verildiğinde ortaya çıkan beklenmedik sonuç hepimizi müthiş keyiflendirdi. Kendimizi yetenek olarak görüp daha da fazlasını istedik, hatta başarımızı şirket içinde diğer takımlara gösterebilmeyi arzu ettik, performans oluşturduk ve ekip olmanın keyfini sahnede, alkışlarla yaşadık.

Tüm bu deneyim, ekip içinde ortak hatıralar yaratarak birlikte geçirilen her buluşmanın unutulmaz ilk sohbet konusu oldu. Gayet basit ve epey gürültülü başlayan; ancak sonrası son derece ritmik, enerjik, müthiş eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim yaşattı bize Sevgili Jozi. Sabrın ve desteğin için binlerce teşekkürler.

Işıl Ülger – Medical Director, MSD

Jozi Levi 2015