Paint with Rhythm (IR & IR)

AMAÇ: Kurum çalışanları veya çeşitli katılımcı grupları ile yapılabilecek takım aktivitesi yaparak yaratıcılığı ortaya çıkarmak, takım duygusunu pekiştirmek ve uyum kavramını içselleştirmek

İşimin Rengi &İşimin Ritmi

“İRİR”

(kurum adı)   ile  RENGARENK!

İçeriği ve aktivite detayları:

  • Katılımcılar birkaç alt gruba bölünecek ve takımlar oluşturulacak. (Ör: 100 kişi için 10 grup x 10 kişi)
  • Aktivitenin yapılacağı alana, grup sayısı kadar adette oldukça büyük (Or. 140×140 cm) tuvaller kurulacak.
  • Tuvallerin alana yerleştirilmesi birbirlerini göremeyecek şekilde olacak.
  • Her gruba farklı bir renkte akrilik boya verilecek.
  • Tüm katılımcılara bir konsept verilecek, Örnek:

* Aydınlık gelecek,

* Başarının  yolu,

* veya çalışılan şirketin/grubun herhangi bir mottosu olabilir.

Takım içindeki herkes kendine verilen renkteki boyaları kullanarak sırayla bir önceki grubun yarattığı şekle ve renge uygun olarak tuale, gelişi güzel bir şekilde kendine verilen renkteki boyalari fırlatacak (ister elle, ister fırçayla veya püskürterek)

Toplam aktivite suresi 90 ila 120 dakika olacak ve her gruba, her tuval için eşit dakikada bir süre verilecek.

Aktivite bittiğinde her tuvalde değişik eserler meydana çıkmış olacak ve (istenirse) bu eserler sonradan takımlara verilecek.

Bu aktivite suresince Türkiye’nin tanınmış ressamlarından biri çalışmada olacak ve onun teknikler hakkindaki önerileri ile denetmenliginden, aktivite süresince yararlanılıyor olunacak. Kitle icinde resim sanatina merakli olanlar varsa da, kendisi ile kisa sohbetler etme olanağı bulabilecek.

 

Bu aktivite süresince, “Bate Bumbo” adlı Perküsyon/Ritm grubu aktivitenin süresi için, belli aralıklarla Brezilya perküsyon müziği gösterisi yapacaktır.

Katılımcıların resim yaparken tempolara ayak uydurmaları ya da resmi tempo ile uyumlu şekilde yapmaları da istenecektir. Böylece aktivite dahilinde ritm ve resim aynı anda kullanılacaktır. Her grubun süresi azaldıkça Bate Bumbo tezahüratı arttırarak takımlar içindeki coşkuyu arttıracaktır.

Bu sayede takımlar sürelerinin azaldığı bilgisine de hakim olabileceklerdir.

Jozi Levi 2015