Bate Bumbo

Bate Bumbo ritm grubu, ülkemizde uzun yıllar boyu Brezilya vurmalı çalgıları ve Samba ritmlerini çalan tek kişi olma ünvanını taşıyan Jozi Levi’nin, değerli müzisyenleri bir araya getirmesi ile 2003 yılında kurulmuştur.  Sonrasında Jozi Levi’ye  Brezilya’nın en önemli liyakat nişanlarından biri sayılan Ordem de Rio Branco’nun verilmesinde de katkısı olacak olan Bate Bumbo’nun kurulması ile Türkiye’de ilk defa Brezilya’nın Rio de Janerio karnaval ritmlerini çalan grubu doğmuştur. Zaman içinde gelişerek ve Jozi Levi’nin eğittiği öğrencilerin de katılımı ile grup bugünkü halini almıştır.

Bate Bumbo, bünyesinde en az 12 en fazla 20 profesyonel müzisyeni barındıran neşeli bir gruptur. Gösterilerinde, otantik Brezilya ve Latin vurmalı çalgılarından, etkinliğin niteliğine ve organizasyon sahibinin talebine göre kurumsal promosyon malzemeleri, şişe, metal, plastik ambalaj, sopa, otomobil jantı  vb.  gibi bir çok çalgı ve yaratıcı materyaller kullanabilir.

Bate Bumbo’nun en güçlü yönlerinden biri, Repinique, Surdo, Agogo, Pandeiro, Tamborim, Cuica, Caixa, Reco-Reco, Chocalho, Ganza gibi otantik Brezilya ritm enstrümanlarını kullanıyor olması ve etkinliklerinde ses sistemine ihtiyacı olmamasıdır. Grup gösterilerini sadece sahne üzerinde gerçekleştirmez;  sahne dışında, gezgin kamyon üstünde veya izleyicilerin arasında karnaval havasında yürüyerek çalabilme özelliği, Bate Bumbo’yu diğer vurmalı çalgılar gruplarından daha esnek ve farklı kılmaktadır.

VİDEOLAR

HTC ile Flash Mob – Turkcell Elçiler Zirvesi

ShowTV

Ajda Pekkan Konser

Bate Bumbo Tanıtım Videosu - 1

Bate Bumbo Tanıtım Videosu - 2

Nesfit

Jozi Levi 2015